Головна Новини Олевська міська рада Копачі бурштину перекрили міжнародну трасу
Копачі бурштину перекрили міжнародну трасу

Копачі бурштину перекрили міжнародну трасу

17 березня до Олевської міської ради прийшло близько 100 активістівОлевського району, які висловили невдоволення через заборону видобутку бурштину.Також вони проти нацполіції, яка не дозволяє потрапити на родовища. 14 березня з цього питання вже збирався мітинг. Після стрілянини 16 січня активісти вимагали написати звернення про ведення сил нацполіції для безпеки та охорони правопорядку.

Міський голова Олевської ОТГ Олег Омельчук дав відповіді на всі питання та пояснив, що ні міська рада, ні депутати не мають повноважень, щоб розпоряджатися землями та надрами за межами населених пунктів, хоча відповідні листи та звернення було направлено. Він обговорив питання створення підприємства з видобутку бурштину з головою Житомирської ОДА Ігорем Гундичем. «Буде створена комунальна установа з видобутку бурштину. Юристи області практично опрацювали це питання. Місцеві організації будуть заключати договори суборенди, субпідряду і їм виділятимуть території», – зазначив голова ОТГ.

Раніше місцеві бурштиношукачі говорили, що дозвіл на видобування бурштину в урочищі «Корабель» вже отримали певні особи, тому туди і не пускають. На зустріч вони принесли документи – спеціальний дозвіл на користування надрами на геологічне вивчення правобережної ділянки площею 3,5 тис га в селі Шебедиха виданий Державною службою геології та надр України ТОВ «Райт Солюшн» від 26 серпня 2016 року. Спецдозвіл був погоджений Житомирською обласною радою, Міністерством екології та природних ресурсів України  і Дежпрацею України та наданий терміном до 19 лютого 2021 року. Засновник компанії з Гонконга, кінцевий власник з Німеччини, а зареєстрована фірма в Овручі. Уповноваженою особою в документі «Райт Солюшн» вказано Коца Віктора Васильовича, який є депутатом міської ради.

Після напруженої розмови, люди вийшли з приміщення та поїхали «перекривати трасу». Вони переконані – це єдиний вихід, щоб їх почули.

З другої години дня бурштинокопачі обмежують рух транспорту на автодорозі державного значення Київ-Ковель, щоб привернути увагу до необхідності легалізувати видобуток бурштину в районі. Місцеві жителі пропускають лише службові авто екстрених служб та маршрутних автобусів.

«На місце події виїхали і працюють слідчо-оперативні групи Головного управління Нацполіції Житомирщини та місцевого відділення поліції. Правоохоронці проводять з учасниками акції роз'яснювальну роботу і акцентують на відповідальності за блокування транспортних комунікацій»,- йдеться на сайті Нацполіції в Житомирській області.