Головна Новини Олевська міська рада Поетеса із селища Діброва Алла Продащук
Поетеса із селища Діброва Алла Продащук

Поетеса із селища Діброва Алла Продащук

презентувала свою нову збірку

«Твоє волосся пахло літом»

19 жовтня в районній бібліотеці в межах Клубу цікавих зустрічей відбувся вечір поетичного настрою «Я українка-полісянка», де  письменниця із селища Діброва Алла Продащук презентувала свою нову поетичну збірку «Твоє волосся пахло літом». Ця книжка – це 76 сторінок про кохання, дружбу, вірність, любов до України, рідного Полісся та Олевщини, яка нещодавно побачила світ  у житомирському видавництві «Рута», де була видана тиражем 500 примірників. Свій шлях книги до читача, ідея створення, художнє оформлення – все це присутнє збірці, яку письменниця присвятила своїм батькам. Про це дає зрозуміти перша сторінка з написом «З вдячністю і любов’ю присвячую дорогим моїм батькам Аркадію Павловичу та Антоніні Дем’янівні Продащукам» та емоційні рядки присвячені найріднішим людям. Починається вона не з поезії, а з текстів пісень, які «звучать» українською та російською мовами. Поетеса зізналася, що мріє, колись почути їх на сцені.

Привітати поетку з виходом нової збірки прийшли колеги по перу, друзі, шанувальники поетичного слова, серед яких редактор газети «Незалежна» Василь Чепік, який неодноразово публікував її вірші та допомагав підготувати збірки до друку. З великою приємністю учасники заходу вперше знайомились з талановитою авторкою та її творчістю, яка відкрила для себе талант жити для інших у поезії. Всі збірки поетеси можна побачити у бібліотеці. Сама Алла Продащук говорить, що найбільша нагорода для автора, коли слухач, прослухавши вірш, скаже: «Це про мене».

В популяризації творчості поетів Олевщини є важливий внесок колективу бібліотеки, який їх завжди підтримує і допомагає, збирає для них літературні вечори та зустрічі. Про що, власне, не можна не згадати, щозахід проходив у межах проекту «Центр освіти дорослих як платформа розвитку місцевої громади», що виконується Житомирською обласною молодіжною громадською організацією «Паритет» (за підтримки Німецької асоціації народних університетів (DVVInternational), громадської організації «Інформаційно-дослідний центр «Інтеграція та розвиток» та Міністерства закордонних справ Німеччини). Цей проект передбачав навчальну програму для бібліотечних працівників "Технології неформальної освіти дорослих", де наші бібліотекарі брали участь у трьох тренінгах - це вивчення потреб користувачів, проектний менеджмент, PR. Також було проведено дослідження потреб користувачів (фокус-група), і бібліотека відгукнулась на ці нові потреби і запити. На основі цих досліджень відновилася робота "Клубу цікавих зустрічей" та був проведений Вечір поетичного настрою, присвячений нашій місцевій поетесі Аллі Продащук.

Алла Продащук народилася в селищі Діброва , закінчила філологічний факультет Житомирського педагогічного університету імені Івана Франка за спеціальністю «російська мова та література». Працювала вчителем світової літератури та української мови в рідній Дібровській школі.  На даний час працює вчителем російської мови і світової літератури у Дружбівській НВК. Нині в її доробку понад 250 поезій.

Посправжньому стала захоплюватися поезією з весни 2013 року, вже має дві збірки віршів «Я українка – полісянка»(2014р.), «Мне бы обнять все небо» (тексти пісень 2015 р.), з якими можна познайомитися в районній бібліотеці .У 2014 роцібралаучасть у Всеукраїнському літературно – мистецькому святі «Просто на Покрову», де була нагороджена грамотою. Співпрацювала в проекті «Листи на фронт», де було надруковано її вірш «У вічі матері погляну» і відправлено бійцям в зону АТО.

Я українка-полісянка,

Я олевчанка-дібрівчанка.

Коріння маю я древлянське,

Моє походження слов"янське.

Люблю я мову рідну – українську,

І знаю говурку дзвінку поліську.

Вивчаючи історію родини,

Пишаюся землею «Україна».

Я олевчанка-дібрівчанка,

Я українка-полісянка.

Можливо,  я – нащадок князя Мала,

Тому зовуть мене всі Алла.