Головна Новини Олевська міська рада Відбулася серпнева конференція педагогів Олевщини
Відбулася серпнева конференція педагогів Олевщини

Відбулася серпнева конференція педагогів Олевщини

Щорічно, у переддень свята Знань, перед початком нового навчального року, в Олевську проходить педагогічна конференція, в якій йшлося про стан та перспективи розвитку освітянської галузі району, досягнення та проблеми, що турбують педагогічних працівників та керівників закладів освіти. Така конференція відбулася 29 серпня у Будинку культури. Роботу конференції традиційно відкрив начальник відділу освіти Левченко В.П. Відтак керівник освітянської галузі району щиро привітав всіх із прийдешнім Днем знань і початком нового 2016-2017 навчального року, підбив підсумки і окреслив подальшу роботу.

Педагогічна конференція почалася оптимістичним виступом та гумористичними піснями вчителів Кишинського освітнього округу. З реакції педагогів, мабуть, це було найцікавіше на зібранні. Порадувало вчителів і 20% надбавки за престижність роботи.

На конференції виступили секретар міської ради Біленець Н.І., заступник голови РДА Белан Н.Д. та голова районної організації профспілки працівників освіти та науки України Яценко Н.С. Всі бажали гарного навчального року, але як воно буде насправді знають лише вчителі, бо новий рік ставить нові вимоги та програму.

За словами начальника відділу освіти В.П. Левченка  з нового 2016-2017 навчального року 817 освітян працюватимуть в 41 школі та 34 дитячих садочках, де навчатиметься 5003 дітей. До перших класів піде 559 першокласників. В середньому на одного вчителя припадає 6 учнів. До числа педагогів увійшли 6 молодих спеціалістів, з чим їх і привітали. Щодо забезпеченості кадрами, то в районі не вистачає вчителів фізичної культури та музики. Цьогоріч на ремонти в школах було залучено близько 150 тисяч батьківських коштів. Безкоштовне харчування отримають 135 дітей пільгових категорій: сироти, АТО, інваліди. Серед проблем навчальних закладів – низька забезпеченість комп’ютерною технікою, відсутність у більшості шкіл інтернету та незадовільна матеріально-технічна база, а серед недоліків – необ’єктивне оцінювання вчителем своїх учнів, велика кількість зайвої інформації, яка не має практичного застосування та низький рівень здачі незалежного оцінювання. Додав, що з реформою децентралізації будуть зміни і в освіті.

Голова профспілки Яценко Н.С. у своєму виступі повідомила, що вперше за історію української незалежності уряд підписав тристоронню угоду з профспілками та роботодавцями, що покликана до створення належних умов для праці громадянина. Олевська профспілка працівників освіти виділить 5 тисяч гривень вчительці із села Лопатичі, яка потерпіла від пожежі.

На завершення зібрання нагородили найкращих педагогів міста та району.