Головна Новини Олевська міська рада В Олевську може з’явитися сучасний реабілітаційний центр
В Олевську може з’явитися сучасний реабілітаційний центр

Недобудовані двоповерхове та чотириповерхове приміщення, що розташовані на території Олевської районної лікарні  передали на баланс Олевської міської ради, яка планує відновити їх будівництво.

На зустрічі з міським головою Олегом Омельчуком з директором Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Юлією Покальчук та головним лікарем Олевської ЦРЛ Павлом Демковичем, яка відбулась 20 квітня, йшлося про будівництво реабілітаційного центру на базі двоповерхового недобудованого приміщення на території районної лікарні. У 1987 році проектною документацією там передбачалось будівництво реабілітаційного центру. Недобудова в задовільному стані, поряд всі комунікації (водопостачання, каналізування, теплопостачання). Павло Демкович переконаний: «Це унікальне приміщення, в якому можна створити такий центр, якого не має в області. Це може бути оздоровчий центр або курортного типу, варіантів багато. Крім того, медичної реабілітації потребують багато і дорослих, і дітей, наприклад після операцій або інсультів. Басейн, який там передбачався проектом на І поверсі збережуть. Ним зможуть користуватися і для лікування, і для профілактики захворювань.

В місті є Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, який облаштували в приміщенні майстерні Олевської гімназії. Місця не завжди вистачає, особливо для тренажерів або для проведення заходів. Дітям з району, які відвідують Центр, доводиться долати велику відстань для проходження курсу реабілітації. Було б непогано мати денний стаціонар, щоб було де їх розмістити під наглядом спеціалістів. Центр соцреабілітації для дітей-інвалідів зберегти, адже з такими дітьми повинен працювати педагог, логопед.

Ті, хто налаштований на песимізм будуть стверджувати, що цей «наполеонівський» план не вдасться втілити в життя. Від більшості недобудов в олевчан залишились лише спогади, але ця історія може мати щасливе продовження. Для людей, які мають інвалідність або обмежені фізичні можливості це шанс для отримання необхідних для життя і здоров’я послуг. Найскладніше попереду, але початок гарної справи є.

Шахта ліфту

Місце під басейн