Головна Новини Газета "Новини Олевська" 2011 рік, найцікавіше: факти, події, люди
2011 рік, найцікавіше: факти, події, люди
Автор: Administrator

В очікуванні Нового року не зайвим буває озирнутися назад, щоб ще раз порадіти гарним подіям, зробити висновок з сумного, оцінити справи року, що минає, а також подякувати тим людям, які зробили внесок у розвиток міста. Ось лише деякі з них.

Факти

- за даними Олевського пологового будинку, світ побачили більше 600 маленьких олевчан.
- в Олевській райлікарні встановлено новий сучасний рентгенапарат, кошти на який виділило посольство Японії.
- за даними розкопок Інституту археології НАН України уточнено час заснування міста Олевськ - перша чверть VІІІ століття. На підставі цього у травні 2012 року передбачається святкування 1300-ліття міста.
- виповнилося 300 років надання Олевську магдебурзького права.
- неділя продовжує залишатися базарним днем - дискусія з ініціативи католицької громади з приводу відзначення цього дня, як повного неробочого, поки що не принесла бажаних результатів.
- за сприяння районної влади здійснено капітальний ремонт вулиці Княгині Ольги.
- Центр художньо-естетичної творчості учнівської молоді передано на баланс відділу освіти РДА.
- по причині заборгованості та недоцільності подальшої експлуатації у попередньому режимі припинено роботу котельні по вул. Б. Хмельницького.
- у зв'язку зі змінами в законодавстві та недостатністю коштів прийнято рішення про припинення випуску міської газети "Новини Олевська". Інформування громадян передбачається через вісник міської ради.
- на території району трапилося 113 пожеж, у яких загинуло 4 громадян. У цьому сумному списку 18 пожеж та 1 загиблий - із райцентру.

Події

- Проведення другого інтелектуального конкурсу "Найрозумніший у Олевську" пам'яті Василя Риндича.
- Друга міжнародна археологічна конференція в Олевську та проведення семінару "Експериментальна археологія".
- Діяльність робочої групи та громадських організацій в рамках проекту ЄС "Сталий міський розвиток".
- Проведення свята "Чорниці-вечорниці" та відзначення 20-річчя незалежності України.
- Делегація Олевського куреня Древлянського Міжрегіонального округу МГО "Козацтво Запорозьке" побувала на заходах по відзначенню 360-річчя Берестецької битви.
- Відкриття пам'ятного знака з приводу 70-річчя заснування Олевської республіки. Візит до Олевська лідера ГО "Свобода" Олега Тягнибока.
- Освячення прапорів козацьких куренів МГО "Козацтво Запорозьке" Житомирської та Київської областей біля пам'ятника Святителю Миколаю. Візит до Олевська Гетьмана МГО КЗ Дмитра Сагайдака.
- Широке відзначення Урочистого Воздвиження Святого Хреста католицькою громадою. Візит до Олевська Києво-Житомирського ординарія, Його Преосвященства Архієпископа Петра Мальчука.
- Проведення 4-го фестивалю польської культури "Сонячні мелодії". Візит до Олевська віце-консула Республіки Польща пана Даміана Цярцинського.
- Проведення обласного семінару редакторів комунальних ЗМІ Житомирської області.
- Відродження військово-патріотичної гри "Зірниця".
- Олевський районний суд отримав нове приміщення.
- Візит до Олевська чемпіона світу та Європи з вільної боротьби, народного депутата України Ельбруса Тедеєва. Подарунок від чемпіона - новий борцівський килим для спортивної школи боротьби.
- Безперечною подією, як свідчить інтерес ЗМІ всеукраїнського рівня, стало рішення 12-ї сесії міської ради про перейменування вулиць в Олевську. Про це повідомили українцям 5 канал, канали TVI, СТБ, газети "Дзеркало тижня", "День" та інші. Варто зазначити, що серед висловлених оцінок більшість позитивних.
- Відвідання учнями та вчителями м. Горлівки Донецької області, де відбулася презентація відеофільму краєзнавчого спрямування "Пошуки скарбів. Подорож у Дерева", знятого та виготовленого журналістом Іриною Шевченко.
- Загострення ситуації навколо Олевського кооперативного та тваринного ринків у м. Олевськ. Райдержадміністрацією створено спеціальну комісію, яка намагається розв'язати задавнені проблеми.

Люди

- Випускник Олевської ЗОШ №1, студент факультету фізичного виховання та спорту ЖДУ ім. І.Франка Іван Мичка зайняв І-ше місце у ваговій категорії до 90 кг у відкритому чемпіонаті Житомирської області з пауерліфтингу та виконав норматив кандидата у майстри спорту.
- Вихованка Олевської школи спортивної боротьби Ірина Кирильчук стала чемпіоном України серед молоді, виконала норматив кандидата у майстри спорту, увійшла до складу збірної команди України серед молоді. Богдан Попков став чемпіоном України серед юнаків, виконав норматив кандидата у майстри спорту, увійшов до складу збірної команди України серед юнаків.
- Враховуючи те, що проблема гарних доріг в місті вирішується повільно, треба віддати належне приватному підприємцеві Валерію Хланю, який упродовж 2011 року обновив тротуари по вулицях Привокзальній, З. Космодем'янської та Свято-Миколаївській.
- Незважаючи на суттєву заборгованість споживачів перед ДП "Будпослуги-2" (директор О.В. Омельчук), підприємство продовжувало надавати місту послуги з благоустрою, по вивезенню та захороненню сміття, забезпечуючи при цьому дотримання належної екологічної ситуації.
- Орендне підприємство Теплових мереж (директор О.А. Панченко) відновило 1 км водогону, що веде до мікрорайону заводу "Техпром".
- Високу планку якості хлібопродукції продовжує тримати ВАТ "Олевський хлібозавод" (директор О.М. Нечипорук).
- Голова ОСББ "Первоцвіт-Олевськ" В.Ф. Ганушевич разом зі своїми співмешканцями підтвердила на ділі, які результати може принести діяльність у співпраці з міською владою.

З газети "Новини Олевська", від 30.12.2011р.